W krainie Siedmiogrodu

TERMIN 7-12 CZERWCA 2019

Siedmiogród, zwany też Transylwanią, to miejsce pełne atrakcji i tajemnic. Choć ta piękna kraina mieści się blisko naszych południowych granic, wiemy o niej bardzo mało. Czas nadrobić zaległości, obalić mity, poznać legendy i wyruszyć do ojczyzny króla Polski Stefana Batorego.

Plan wycieczki

Dzień 1: Wyjazd godz. 5.00 Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry -w kierunku Rumunii. Dojazd do Cluj Napoca, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Spacer na Stare Miasto min: gotycki kościół św. Michała, pomnik Macieja Korwina

Dzień 2: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Turdy zwiedzanie jednej z największych i najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich. Przejazd do Alba Julia – zwiedzanie twierdzy Carolina potężnej cytadeli oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warna. Zamek Jana Hunyadego w Huneduara. Obiadokolacja.

Dzień 3: śniadanie, Przejazd do Sybinu- spacer po zabytkowym centrum, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców. Przejazd do Fagaras, krótkie zwiedzanie renesansowej twierdzy z zewnątrz. Przejazd do Brasowa – zwiedzanie miasta: Stare Miasto, rynek, Czarny Kościół, Obiadokolacja.

Dzień 4: śniadanie; Zamek Bran –najbardziej znany zamek Rumunii owiany legendą Drakuli, Zamek chłopski Rasnow – średniowieczna wioska –forteca, wybudowana w miejscu dawnego zamku krzyżackiego. Zamek Peles – zamek władców Rumunii. Obiadokolacja.

Dzień 5: śniadanie, Rupea – średniowieczny zamek. Przejazd do Sighisoary, którego starówka jest objęta ochroną UNESCO, stanowi jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie, miejsce urodzin Vlada Tepesa – Drakuli, zwiedzanie miasta, Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Czas na obiad i zakupy w Tokaju. Powrót  w  godzinach nocnych.

Informacje dodatkowe

Cena: 1160 PLN/os grupa min 43 -49 osób.

Cena zawiera:
• transport autokarem
• 5 x nocleg hotele 2/3*
• 5 x śniadania
• 5 x obiadokolacja
• ubezpieczenie KL i NNW
• opieka pilota
• obiad w Tokaju

Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok 220 RON

Uwaga: kolejność zwiedzania może być zmieniona.

Cena

PLN1160za os.

Bawaria – ZAMKI

TERMIN 1-5 MAJA 2019

Bawaria – bajkowe zamki Ludwika Szalonego.

Plan wycieczki

Dzień 1: Wyjazd godz. 00.00 Przyjazd do stolicy Bawarii – MONACHIUM. Przejazd obok Stadionu Bayern Monachium. Wizyta w Fabryce BMW Welt. Zwiedzanie STAREGO MIASTA m.in.: Kościół NMP – najbardziej charakterystyczny wizerunek miasta, Stary i Nowy Ratusz, Plac Mariacki. Przejazd na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 2: Śniadanie, Przejazd do Fussen najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków Bawarii późnogotycki Wysoki Zamek, zwany też Malowanym Zamkiem. Fasady dziedzińca zamkowego są zdobione malunkami iluzjonistycznymi, a wewnątrz mieści się interesująca galeria sztuki. Nieopodal zamku znajduje się barokowy klasztor św. Magnusa. Następnie Zamki Neuschwanstein, zwanego Zamkiem Króla Bajki – najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya. Dziś jest to najczęściej odwiedzany zamek w Europie. I Zamek Hohenschwangau – to zamek, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik, zbudowany na ruinach XII –wiecznej twierdzy, był letnią rezydencją króla Maksymiliana i jego rodziny. Obiadokolacja, nocleg. (ok 100 KM)

Dzień 3: Śniadanie, Przejazd do Ettal-Klasztor Benedyktynów na planie dwunastoboku o średnicy ok. 25 m jako ideowa kopia Grobu Pańskiego w Jerozolimie, ZAMEK LINDERHOF – Królewska Willa- pałac Ludwika II zbudowanego w neobarokowym stylu, spacer wśród fontann do sztucznej jaskini zbudowanej na życzenie króla, Następnie Garmisch-Partenkirchen – spacer po zimowej stolicy Niemiec, leżącej u stóp Zugspitze, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstrase z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1.
stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni, czas wolny w mieście. Obiadokolacja,
nocleg. (ok. 200 km)

Dzień 4: Śniadanie, przejazd nad Jezioro Chiemsee (ok 180 Km)- zwane również „Morzem Bawarskim”. Rejs po jeziorze,
Wizyta w Zamku Herrenchiemsee – kompleks parkowo -pałacowy zbudowanego na wzór Wersalu. Wyjazd w drogę
powrotną. Przerwa w Salzburgu, spacer po mieście Mozarta. Wyjazd w drogę powrotna. (ok 1100 Km).

Dzień 5: Powrót po godzinie 00.00

Informacje dodatkowe

Cena: 1199 PLN/os/grupa 42 osób

Cena zawiera:
• przejazd komfortowym autokarem (barek, video, klimatyzacja, WC. mikrofon)
• 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2 i 3 osobowe)
• 3 śniadania
• 3 obiadokolacje
• ubezpieczenie KL i NNW
• opiekę pilota
• usługa przewodnika w Monachium

Cena nie zawiera: biletów wstępu: Zamki: Neuschwanstein, Hohenschwangau, Herrenchiemsee, Linderhof, rejs jezioro
Chemsee, opłaty klimatycznej,: 70 euro

Cena

PLN1199za os.